Державні посилання

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

Історія села

Григорівська  сільська  рада Світловодського району Кіровоградської області   складається з п’яти населених пунктів:

• с. Григорівка

• с. Яремівка

• с. Кобзарівка

• с. Оврагове

• с. Перехрестівка

Села розташовані  на Північному Сході Кіровоградської області. Площа населених  пунктів складає – 453,9 га. Всього земель на території сільської ради  - 7455,6 га.

Проживає населення станом на 1.01.2013 рік  - 1066 чоловік.

Григорівка  ( Ластухіно, Поповичівка), засновано в кінці 18 – го  століття .”

Також згадується в описі 1744 року задніпровських поселень, земельних та інших володінь Миргородського полку за їх власниками ( Власівська сотня ).

До території теперішнього села Кобзарівка і Григорівка входили в склад новоутворена Новоросійська губернія , Єлизаветської  провінції, Жовтого гусарського полку, 7 роти шанця Чонградського. Згідно справ духовних ці землі  були підпорядковані єпископу Переяславському , і входили до складу Криловської провінції.

Капитанші Поповичовій виділялися під слободи 1248 десятин землі, 48 дворів.

По даним із „Пам’ятної книги для духовенства Херсонської єпархії” складеної Священиком Федором Миляновським в 1902 році, в Попичівці (Ластухіно) церква була заснована в 1785 році і отримала назву Миколаївська.  Кобзарівка була одна із її приходів. Згідно формулярного списку села Попичівка за 1881 рік, церква була збудована в 1785 році і посвячена 5 листопада, за кошти надвірного радника поміщика Івана Михайлова Ластухіна і  селян.

Згідно проведеної ревізії 1858 року село Григорівна мало 79 дворів і належало двом  поміщикам . Із них 41 двір належав Олександру Арсеновичу Чорбі, в яких проживали 159 селян чоловічого роду та 148 жіночого, а 38 дворів капітанші   Аннє  Мержановій, в яких проживали 123 селянина чоловічого роду та 129 жіночого.

В Кобзарівці було 28 дворів , де проживали 103 селянина чоловічого роду і 102  жіночого.

В 1875 – 1877 роках Попичівка згадується як село  3- го округу, Олександрійського повіту.

Уже в 1881 року Миколаївська церква с. Попичівка мала 997 прихожан чоловічого роду і 1014 жіночого. Входили села – Кахово,  Яремівка,  Кобзарівка, Перехрестівка, Сакиновка, Зенфирівка, Черні ковка, Ново – Федорівка.

Згідно результатів дворового перепису Олександрійського повіту 1886 року в с. Григорівці  було 169 дворів, де проживали 480 жителів чоловічого роду та 470 жіночого роду. А в с. Кобзарівці було 57 дворів де проживали 141 житель чоловічого роду і 138  жіночого роду.

В 1916 році села  Григорівка і Кобзарівка входили в  Глинський повіт  . На той час в с. Григорівці було 179 дворів в яких проживали 397 жителів чоловічого роду і 510 жіночого.

В селі Кобзарівка було 59 дворів в яких проживали 103 жителі чоловічого роду і  147 жіночого.

7 серпня 1941 року села Кобзарівка і Григорівка  були зайняті Німецькими військами .

А 3-9 грудня 1943 року були звільнені Радянськими військами.

Григорівська земля славиться такими земляками :

Олійник Іван Іванович – професор медицини м. Москва

Петров Володимир Євдокимович – голова КСП ім.. Куйбишева

Куліш Станіслав Петрович – голова СВК „Промінь ” ( головував 1987 рік- 2000 рік)

На території с/ ради знаходяться :

• Загальноосвітня  школа 1- 3 ступенів

• Дошкільний навчальний заклад „Ромашка „

• Сільські будинки культури  - 2

• Фельдшерсько – акушерські пункти - 3

• Сільська бібліотека - 1

• Торгівельні заклади

Сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства:

ФГ «ВК і К» - вирощування свиней, ФГ «Дживан – Дарвін» - вирощування ВРХ, СТОВ «Земля і люди» - вирощування зернових,             ПП «Ніколь» - вирощування зернових, ФГ «Оптима» - вирощування зернових, ПП «Поліна» - вирощування зернових, ФГ «Осика» - вирощування зернових, ФГ «Соколов» - вирощування зернових.

Перспективи розвитку населених пунктів :

• відкриття в селі Григорівка  медичної амбулаторії;

• розширення будівництва та ремонту доріг;

• збільшення робочих місць у сільському господарстві та інших сферах економіки села;

• будівництво ігрового майданчика для дітей в с. Григорівці.